Dla kogo biżuteria z różowego złota?

Dla kogo biżuteria z różowego złota?

Dla kogo biżuteria z różowego złota?

Różowe złoto do niedawna było niedoceniane zarówno przez miłośników biżuterii, jak i przez jej projektantów. Mało kto decydował się na zakup dodatków ze złota różowego, mając do wyboru żółte lub białe złoto. W ostatnim czasie jednak to się zmieniło. Coraz więcej osób jest zainteresowanych posiadaniem klejnotów z dodatkiem różowego złota. Niektórzy nawet kupują i noszą całe komplety biżuterii wykonanej z tego szlachetnego kruszcu. O tym, czym zachwyca biżuteria wykonana z różowego złota, czemu w ostatnim czasie zyskała na popularności, w jaki sposób powstaje różowe złoto, na jakie okoliczności założyć biżuterię z różowego złota oraz do jakiego typu urody pasuje ona najbardziej, przeczytasz w poniższym artykule.


Biżuteria z różowego złota – dlaczego jest tak popularna?

Różowe złoto nie jest niczym nowym. Po raz pierwszy wytworzono z niego biżuterię w Rosji w XIX wieku. Wtedy to bardzo zamożne kobiety zachwycały się jego urodą i blaskiem, nosząc go w postaci licznych dodatków. Nie trwało to jednak długo, ponieważ pojawiła się plotka, jakoby różowe złoto było mniej wartościowe od klasycznego, żółtego złota. Od tamtego czasu zainteresowanie tym kruszcem spadło na całym świecie. Teraz jednak biżuteria z różowego złota wraca do łask.

Różowe złoto wyróżnia się unikalnym kolorem i subtelnym urokiem. Jest czymś innym niż popularne złote lub srebrne błyskotki. Pięknie oprawione w różowe złoto drogocenne, błyszczące i mieniące się kamienie szlachetne wglądają naprawdę zjawiskowo, przykuwając uwagę w towarzystwie. Z tego właśnie powodu biżuteria z różowego złota wróciła do łask, stanowiąc największy szyk mody w ostatnim sezonie. Szczególnie doceniane są wśród par młodych łańcuszki i bransoletki z różowego złota jako biżuteria ślubna. Starsze kobiety cenią sobie pierścionki wykonane z różowego złota.

Jak powstaje różowe złoto?

Prawie każdy z nas słyszał o złocie różowym, niemniej jednak mało kto wie, czym ono jest i w jaki sposób się je uzyskuje. Otóż różowe złoto to nic innego jak stop klasycznego, żółtego złota, srebra i miedzi. To właśnie ten ostatni pierwiastek jest odpowiedzialny za tak unikalny kolor różowego złota. Im mniej miedzi w stopie, a więcej srebra, tym barwa złota delikatniejsza. Aby różowe złoto charakteryzowało się odpowiednią twardością, powinny zostać zachowane odpowiednie proporcje pomiędzy wyżej wymienionymi składnikami. Najczęściej stosowane proporcje to trzy części złota na jedną część miedzi. Im więcej miedzi zostanie użyte do produkcji różowego złota, tym kolor złota będzie bardziej intensywny, czerwony. Z kolei zastosowanie większej ilości tradycyjnego złota spowoduje, że uzyskana biżuteria może być bardzo delikatna, krucha i podatna na uszkodzenia. Klasyczne złoto jest bowiem bardzo delikatne i nie nadaje się do tworzenia biżuterii bez innych dodatków, które nadają mu pożądaną trwałość i wytrzymałość.


Rodzaje biżuterii z różowego złota – sprawdź co możesz wybrać

Obecnie w wielu zakładach jubilerskich spotkać można biżuterię z różowego złota. Bardzo popularne wśród pań są pierścionki wykonane z różowego złota wzbogacone drogocennymi kamieniami takimi jak diamenty. Nigdy nie pozostaną one niezauważone w towarzystwie. Coraz więcej panów wybiera właśnie tę opcję na oświadczyny. Pierścionek zaręczynowy z różowego złota to jeden z najczęściej wybieranych. Do popularnych pierścionków należą też te z dodatkiem różowego złota. Cały pierścionek wykonany jest ze srebra, a posiada jedynie złote wstawki pięknie odbijające światło.

Równie popularną, jak pierścionki biżuterią z dodatkiem różowego złota są kolczyki. Dodatkową do nich ozdobą może być cyrkonia, perła lub inny pięknie zdobiący ucho kamień.


Czy różowe złoto jest odpowiednie na ślub?

Biżuteria wykonana z różowego złota jest jak najbardziej odpowiednia do podkreślenia tak wyjątkowego dnia, jakim jest ślub. Tak jak powiedziano powyżej, coraz więcej panien młodych decyduje się na dodatki wykonane z różowego złota. Komu pasuje różowe złoto? To kruszec odpowiedni dla każdej świadomej siebie kobiety. Niemniej jednak najbardziej pasuje do pań o słowiańskiej urodzie, czyli o jasnej karnacji i niebieskich lub zielonych oczach. Wszystko zależy też od ubioru i gustu przyszłej panny młodej. Jeśli zdecydowała się ona na skromną, mało zdobioną suknię w klasycznym, białym kolorze to różowe złoto jest doskonałym do niej dodatkiem. Dzięki swojej delikatności będzie dopełniać wygląd kreacji.


Jak dbać o biżuterię z różowego złota

O dodatki wykonane z różowego złota należy dbać w taki sam sposób jak o inne elementy biżuteryjne. Zaleca się ich przechowywanie z dala od nadmiernego promieniowania słonecznego i dostępu wilgoci. Aby te drogocenne klejnoty się nie uszkodziły i nie porysowały, należy je przechowywać z dala od innych elementów biżuterii. Zaleca się również ich czyszczenie środkami chemicznymi do tego przeznaczonymi. Odpowiednio noszona, pielęgnowana i przechowywana biżuteria z różowego złota będzie nam służyć, pięknie błyszcząc, przez długie lata. Z radością po dłuższym czasie usiądziesz w fotelu i przeglądając zdjęcia będziesz wspominać dzień zaręczyn, na którym Twój ukochany klęcząc, wsunął Ci na palec pierścionek zaręczynowy z różowego złota. 

 

Reasumując, biżuteria z różowego złota jest równie piękna, jak ta wykonana z klasycznego i ponadczasowego żółtego kruszcu. Cieszy się ona coraz większym uznaniem przez świadome siebie panie. Dużo częściej niż kiedyś możemy ją obserwować na światowych pokazach mody. Dużo par młodych inwestuje również w dodatki ślubne wykonane z różowego złota. Wszystkie te argumenty świadczą o tym, że różowe złoto po długiej nieobecności wróciło do łask i cieszy się bardzo dużą popularnością. Jeśli nie masz jeszcze w swojej szkatułce biżuterii wykonanej z różowego złota, zajrzyj do nas i spraw sobie piękny dodatek do niejednej stylizacji. Możemy wykonać dla Ciebie unikalny grawer we wnętrzu pierścionka lub na innym pięknym dodatku, jeśli planujesz zakupić go dla bliskiej Twojemu sercu osoby.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź