Jak dobrać długość łańcuszka?

Jak dobrać długość łańcuszka?

Długość łańcuszka – jak dobrać?

To jak idealnie dobrać długość łańcuszków będzie zależało od wielu czynników. Ma tutaj znaczenie nie tylko okazja, na jaką się ubieramy, ale również nasza budowa ciała, kształt twarzy i szyi. Trzeba pamiętać, że naszyjnik jest dodatkiem podkreślającym naszą kreację dlatego ważne, żeby dobrze komponował się z całością. Nie może również sprawiać dyskomfortu w czasie noszenia. Za ciasna lub za luźna biżuteria będzie przeszkadzać i rozpraszać.

 

O tym, jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka lub obrączki przeczytasz tu:

Jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka lub obrączki

 

Najpopularniejsze długości łańcuszków 

Kolia — jej rozmiar nie przekracza 35 cm. Bardzo ściśle przylega do szyi. Najlepszym dodatkiem do tego typu naszyjników będą perły lub kamienie szlachetne.

Choker — jego klasyczna długość mieści się w przedziale 35-40 cm. Ich długość sprawia, że naszyjnik układa się pod obojczykiem, dzięki czemu będzie pasował zarówno do luźniejszej, mniej oficjalnej kreacji, jak również do bardziej formalnego stylu.

Princess — jej długość to ok. 43-50 cm. Dzięki swojej bardzo neutralnej długości sprawdzi się przy każdym rodzaju stylizacji od niezobowiązujących kreacji aż po biznesowe ubiory.

Matinée — ich przedział mieści się w granicach 50-65 cm. Ze względu na swoją długość (układają się poniżej linii obojczyków i opadają na biust) przykuwają wzrok na okolice piersi i dekoltu. Ten wybór sprawdzi się zarówno w czasie oficjalnych spotkań w pracy, jak i na mniej formalnych przyjęciach.

Opera — jest to długi naszyjnik, którego rozmiar waha się w granicach 70- 85 cm. Pasuje do klasycznego oraz nieformalnego stylu, oraz do sukni wieczorowych. Można regulować jego długość poprzez skręcenie lub podwojenie, otrzymując w ten sposób podwójny, krótszy łańcuszek.

Sznur - jest to zdecydowanie najdłuższy z naszyjników. Mieści się w przedziale 120-130 cm. Podobnie jak w przypadku naszyjników w stylu opery można nosić go luźno w okolicach brzucha, jak i okręcić dwu albo trzykrotnie tworząc z niego mniejsze łańcuszki. Sprawdzi się przy każdym rodzaju okazji. Wszystko zależy od Twojego gustu i fantazji.

 

Długość łańcuszka a budowa ciała

Podstawowym kryterium decydującym o tym, jaki rozmiar łańcuszka dobrać powinna być budowa ciała. Do szczupłych sylwetek najlepiej pasują niewielkie, delikatne naszyjniki. Wyrazista, bardziej eksponowana biżuteria polecana jest osobom o większej budowie ciała. Zajrzyj do sklepu i znajdź odpowiedni dla siebie łańcuszek.

Sklep: łańcuszki złote i srebrne

 

Kolia, choker merinee czy princess – jaki łańcuszek wybrać?

Jeśli zależy nam, aby wzrok patrzących skupiał się na naszej twarzy oraz szyi warto założyć kolie lub choker, jednak nie poleca się tego rodzaju ozdób osobom posiadającym większą budowę ciała. Na spotkania biznesowe oraz bardziej oficjalne meetingi poleca się naszyjniki typu princess. Mają one uniwersalną długość i pasują niemal do każdego stroju. Natomiast jeśli spotkanie jest mniej formalne, np. wieczorowe, polecane są łańcuszki typu marinee bądź opera. Podkreślają one biust i przyciągają wzrok na dekolt. Ważny jest również dobór odpowiedniej zawieszki na łańcuszek, tak aby w pełni komponował się z całością Twojej kreacji. Tutaj znajdziesz bardzo ciekawe modele: https://bizuteriadebica.pl/43-zawieszki

 

Najważniejsze, abyś czuła się swobodnie, w tym co nosisz. Naszyjnik ma podkreślać Twoje piękno, dlatego wybierz to, co najlepiej pasuje do Ciebie.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź