Jaki łańcuszek do zawieszki wybrać?

Jaki łańcuszek do zawieszki wybrać?

Zawieszka to jeden z bardzo pożądanych dodatków biżuteryjnych cieszących się od zawsze dużą popularnością. Z tego też powodu dostępnych jest na rynku bardzo wiele różnych modeli zawieszek, które dobierane są przez miłośników biżuterii w zależności od ubioru i okazji. Zawieszki jednak nie są noszone jako samodzielny dodatek. Aby je wyeksponować, koniecznie trzeba je powiesić na łańcuszku. O tym, jaki łańcuszek wybrać, aby zawieszka prezentowała się jak najlepiej, jakie są popularne sploty łańcuszków oraz czy łańcuszki według najnowszych trendów mody można nosić bez przywieszki, przeczytasz w poniższym artykule.

Łańcuszek solo czy z przywieszką – co wybrać?

Łańcuszek bez ozdobnego medalionu, czy solo – wybór właściwie należy do Ciebie. Jeżeli jesteś zwolennikiem minimalistycznych ozdób, możesz postawić na łańcuszek bez zawieszki. Warto wtedy skupić się nad wzorem i grubością takiego dodatku biżuteryjnego, aby stanowił on doskonałą ozdobę i odzwierciedlał jednocześnie Twój gust. Drugą, ważną rzeczą, nad którą należy się pochylić, jest wybór kruszcu, z którego wykonany jest łańcuszek oraz jego długość. Zwolennicy delikatnej i subtelnej biżuterii skłonią się w kierunku krótkich i delikatnych łańcuszków. Ci, którzy lubią bogato zdobioną biżuterię raczej wybiorą wersje grubszą i cięższą. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się dodatki wykonane z białego złota.

Miłośnicy tradycji jednak w dalszym ciągu sięgają po łańcuszki wykonane z żółtego złota.
Popularne nazwy splotów łańcuszków

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów łańcuszków. Najbardziej popularne sploty to:

·         Pancerka – łańcuszki o takim splocie zbudowane są z okrągłych i sprasowanych ogniw, co gwarantuje dużą trwałość i wytrzymałość takiej biżuterii na zerwania i inne uszkodzenia mechaniczne. Występuje również w formie z wyżłobieniami lub ogniwami w kształcie prostokątów, lub kwadratów. Taka różnorodność pancerki sprawia, że jest to idealna biżuteria zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Może być noszona zarówno solo, jak i w komplecie z zawieszką.

·         Ankier – łańcuszki tego typu są gładkie i doskonale układają się na szyi. Swoim wyglądem przypominają liny, na których zawieszane są kotwice. Splot ankier może być wykorzystany do stworzenia zarówno grubych, jak i niezmiernie cienkich i delikatnych łańcuszków. Zazwyczaj te pierwsze noszone są solo, a drugie zestawiane są z zawieszką.

·         Kostka – jego elementami składowymi są niewielkie kostki połączone ze sobą, tworząc łańcuszek. To niezwykle delikatny rodzaj biżuterii, który powinien być ściągany do spania czy kąpieli. Łańcuszki o splocie kostki są zazwyczaj krótkie. Doskonale z nimi komponują się delikatne i subtelne wisiorki o geometrycznych kształtach.

·         Linka zwana żmijką – doskonale odbija światło, praktycznie leżąc przyklejona do szyi. Bardzo dobrze komponuje się z różnorakimi zawieszkami, w szczególności z tymi dość okazałymi. Bardzo wiele osób zestawia żmijkę z wisiorkami wysadzanymi kamieniami. Taki łańcuszek jest mało odporny na uszkodzenia mechaniczne. To wynika z jego konstrukcji. Warto więc obchodzić się z nim delikatnie, aby służył nam długie lata.

Najmodniejsze łańcuszki – sprawdź co się teraz nosi

Zarówno wzorów łańcuszków, jak i przywieszek jest bardzo wiele. Bardzo dużym uznaniem wśród klientek cieszą się w dalszym ciągu srebrne wisiorki z delikatnymi zawieszkami. Są bardziej uniwersalne niż te, które wykonane są ze złota. Co do popularnych zawieszek – wzorem o największej popularności jest serce oraz znak nieskończoności. Ta pierwsza zawieszka cieszy się uznaniem wśród kobiet niezależnie od wieku. Znak nieskończoności wybierają także mężczyźni. Ta sama sytuacja dotyczy przywieszki w kształcie krzyżyka.

Reasumując, wysokiej jakości biżuteria taka jak łańcuszek z zawieszką może być założona zarówno do codziennej stylizacji, jak i na okazjonalne wyjścia i przyjęcia. Posiadając ją przykujesz uwagę niejednej osoby, podczas wielu uroczystości. Będzie to dopełnienie Twojego doskonałego wyglądu.

 

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź