Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy?

Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy?

Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to piękny, wymarzony dzień w życiu każdej kobiety. Dla mężczyzn to dzień stresu i niepewności. Mając przy sobie kobietę, z którą chcą spędzić resztę życia i w przyszłości sformalizować związek do ostatniej chwili nie są pewni tego wyczekiwanego słowa „tak”. Przygotowując się do zaręczyn warto zastanowić się, na którą rękę włożyć pierścionek zaręczynowy oraz na którym palcu się go nosi. W Polsce pierścionek ten jest z dumą prezentowany na serdecznym palcu prawej dłoni, niemniej jednak nie we wszystkich krajach tak jest. W wielu miejscach świata pierścionek zaręczynowy wkładany i noszony jest na lewej dłoni.


Zaręczyny – z czym wiąże się ten zwyczaj?

Tradycję ofiarowywania wybrance serca pierścionka zaręczynowego zawdzięczamy Rzymianom. Zaręczyny to jak wiadomo wyjątkowy dzień, w którym para decyduje się na wspólne życie. Kiedyś ta decyzja podejmowana była w obecności najbliższej rodziny i przyjaciół. Para inicjowała wspólny obiad lub kolację, na której mężczyzna prosił o rękę wybrankę swojego serca, a jej rodziców o zgodę na zaślubiny córki. Był to szczególny moment zarówno dla młodych jak i najbliższych im osób, które wspominały to wydarzenie nawet po długich latach. Para, wraz z rodzicami, świętowała i cieszyła się magicznym słowem „tak” wypowiedzianym w romantycznej atmosferze przez kobietę. Aktualnie tradycja ta spotykana jest coraz rzadziej. Zakochane pary podejmują ją we dwoje w pięknym, ustronnym miejscu, a rodzina zazwyczaj dowiaduje się o tym fakcie po czasie. Z pięknej chwili zostają wtedy nieliczne zdjęcia. Każda para jednak inaczej podchodzi do dnia zaręczyn.
Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy to coś więcej niż kolejna błyskotka, czy cenne świecidełko. To dowód na dozgonną miłość, zapowiedź ślubu a po latach sentymentalna pamiątka ważnego i jedynego takiego wydarzenia w życiu. Zakup jego powinien więc być dobrze przemyślany, ponieważ kobieta raczej nie ściąga go później z palca, co najwyżej przekłada go na inny robiąc tym samym miejsce dla obrączki włożonej w dniu ślubu. Mężczyzna, który decyduje się na oświadczyny powinien znać gust i upodobania swojej wybranki. Jeśli lubi ona delikatną, subtelną biżuterię pierścionek powinien być bardzo dokładnie wykonany z dbałością o najmniejszy szczegół. Bardzo modne w ostatnich latach są złote pierścionki z motywami kwiatowymi oraz serduszkami wzbogacone o błyszczące cyrkonie lub kolorowe kamienie. Osoby gustujące w drogocennych, szlachetnych kamieniach z pewnością ucieszą się pierścionkiem z diamentem. Ten szlachetny kamień zamknięty w pierścionku zaręczynowym niesie obietnicę małżeństwa trwałego i odpornego na wszelkie zawirowania emocjonalne. Nie ukrywajmy jednak, że diamenty i brylanty to nie lada koszt, który warto ponieść dla najważniejszej w życiu osoby.


Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy?

W naszym kraju pierścionek zaręczynowy wkładany jest i noszony na serdecznym palcu prawej dłoni. Tam też nosi się obrączkę. Część kobiet w dniu ślubu przekłada swój pierścionek zaręczynowy na analogiczny palec, ale lewej dłoni lub nosi go na tym samym palcu co obrączkę. Jeśli Twoja wybranka nosi dwa pierścionki na jednym palcu to bardzo prawdopodobne, że tak samo będzie robić w przypadku klejnotu zaręczynowego i obrączki. Zastanów się więc już w tym momencie z jakiego kruszcu będą wykonane wasze ślubne obrączki. Jeśli nie jesteś pewien, czy skłonisz się w kierunku klasycznego, żółtego złota, srebra, platyny, czy białego złota zainwestuj w pierścionek, w którym jest i białe i żółte złoto. Będzie on wtedy pasował do każdego rodzaju obrączek. Nosząc dwa pierścionki ja jednym palcu musisz liczyć się z tym, że będą one bardziej narażone na powstawanie zarysowań i otarć. Wybierz te ozdoby, które wykonane są z kruszcu o najwyższej jakości.


Na której ręce nosi się obrączkę?

Obrączka, zgodnie z tradycją noszona jest na serdecznym palcu prawej dłoni, czyli dokładnie tak, gdzie nieco wcześniej wkładany jest pierścionek zaręczynowy. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem zaręczyny to obietnica wspólnego życia i dozgonnej miłości, z tą tylko różnicą, że nie jest jeszcze sformalizowana. W dniu ślubu niektóre panie przekładają swój pierścionek zaręczynowy na lewą rękę robiąc tym samym miejsce na obrączkę. Tak się dzieje zazwyczaj wtedy, kiedy pierścionek zaręczynowy jest bardzo duży i okazały. Noszenie go wraz z obrączką przyćmiewa jego urodę i blask. Inne kobiety, preferujące delikatną biżuterię z kolei noszą oba drogocenne i sentymentalne klejnoty na jednym palcu. Czasem spotyka się pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu, ale u lewej dłoni. Nie ma to większego znaczenia w obliczu trwającej miłości.


Co oznacza obrączka na lewej ręce?

Czasem idąc ulicą widzimy panie noszące obrączkę na drugiej ręce. Zastanawiamy się wtedy, co oznacza obrączka na lewej ręce. W Polsce jest zwyczaj noszenia obrączek na prawej ręce niemniej jednak nie jest to wymagane kulturowo i każdy przybiera tą dłoń, którą jest mu wygodnie. Czasami praworęczni mężczyźni pracujący fizycznie przekładają obrączkę na lewą dłoń, aby jej nie zniszczyć i nie uszkodzić. Ozdoby noszone na prawej dłoni mogą przeszkadzać też i tym samym utrudniać wykonywanie czynności. Tylko z tego powodu noszona jest ona na drugiej ręce. Niekiedy jednak przełożenie obrączki to symbol owdowienia.

Zarówno obrączka, jak i pierścionek zaręczynowy to nieodzowny symbol miłości aż po grób. Nie zwlekaj z jego wyborem do ostatniej chwili. W tak ważnym momencie musisz być pewien, czy pierścionek będzie budził radość na twarzy Twojej wybranki. Po drugie sam model pierścionka to tylko jeden z trudnych wyborów. Aby nabyć właściwy pierścionek powinieneś znać też rozmiar palca narzeczonej. Pamiętaj, że w sytuacji, kiedy pierścionek nie będzie odpowiedni masz prawo dopasować jego rozmiar. Polecamy również na tą szczególną okazję grawer. Dzięki niemu spersonalizujesz biżuterię dla swojej ukochanej za pomocą unikalnej, wymyślonej przez siebie sentencji.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź