Jak zdjąć obrączkę lub pierścionek ze spuchniętego palca?

Jak zdjąć obrączkę lub pierścionek ze spuchniętego palca?

Taki sam efekt będzie widoczny przy wahaniach temperatury otoczenia. Wysokie temperatury powodują bowiem powstawanie opuchnięć i obrzęków, między innymi dłoni. Noszenie biżuterii bez jej ściągania też może doprowadzić do uciskania palca, lub wrośnięcia się obrączki. Pierścionek na palcu może też utknąć i sprawić wielki problem przy próbie jego zdjęcia. Jak zdjąć obrączkę lub pierścionek ze spuchniętego palca? Czy są jakieś domowe sposoby na to, by ściągnąć obrączkę bez jej uszkodzenia? Czy możiwe jest by ściągnąć z palca wrośniętą obrączkę? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Wejdź i sprawdź.

Jak ściągnąć obrączkę ze spuchniętego palca - kilka skutecznych metod

Spuchnięty palec to nie lada kłopot i dyskomfort, szczególnie jeśli na nim znajduje się biżuteria taka jak pierścionek, czy obrączka ślubna. Musimy je jak najszybciej ściągnąć, aby nie doprowadzić do sytuacji, kiedy trzeba je będzie przeciąć. Opuchnięty palec trzeba bowiem jak najszybciej oswobodzić od biżuterii uciskającej naczynia krwionośne biegnące w palcu.

Jak zdjąć obrączkę z palca domowymi sposobami?

Od zawsze wiadomo, że domowe metody są najskuteczniejsze i z ich pomocą można poradzić sobie z wieloma problemami. Tak też jest w przypadku konieczności zdjęcia pierścionka ze spuchniętego palca. Oto kilka z nich:

1.    Użyj tłuszczy powszechnie stosowanych w kuchni – smarując palec olejem, masłem lub smalcem ułatwimy ślizganie się pierścionka lub obrączki po palcu. Jeśli palec nie jest zanadto spuchnięty z dużym prawdopodobieństwem przesunie się on po kostce i zostanie zdjęty. Sposób ten nie da rezultatu jeśli nasz palec jest obrzęknięty.

2.    Ochłodzenie palca za pomocą kostek lodu – to niezawodny sposób aby zmniejszyć opuchliznę. Zanim zaczniesz przeciskać biżuterię przez palec spróbuj potrzymać w dłoni kostki lodu z nadzieją zmniejszenia opuchlizny. Próbując ściągnąć obrączkę z palca nie szarp zbytnio. Nie pomoże to oswobodzić palca, a zwiększy tylko jego opuchliznę.

3.    Zastosuj krem do rąk – działa on w taki sposób jak smarowanie palca kuchennymi tłuszczami – ułatwia ślizganie się biżuterii.

4.    Zimna woda – możesz próbować ochłodzić dłoń zimną wodą jeśli nie masz w swoim najbliższym otoczeniu kostek lodu. Ten sposób może być skuteczny tyko wtedy, kiedy opuchlizna palca jest niewielka.

5.    Użyj nici dentystyczej – owiń bardzo gęsto spuchnięte miejsce za pomocą nici a następnie bardzo delikatnie nasuń na nie pierścionek. Nić dentystyczna jest mocna i jednocześnie bardziej śliska od nici krawieckiej. Jest bardzo duże prawdopodobiestwo, że krępując palec na bardzo krótki czas jesteś w stanie bez uszczerbku dla swojego zdrowia bezpiecznie ściągnąć biżuterię.

Jeśli żadna z powyższych, domowych metod nie pozwoli na ściągnięcie pierścionka lub obrączki zostaje Ci wizyta w zakładzie jubilerskim. Tam Twoja biżuteria zostanie przecięta i zlutowana. Nie należy się jednak tym mocno martwić, przecięcie pierścionka to nie jest jego zniszczenie, ponieważ istnieje bardzo wiele sposobów na jego niewidoczną naprawę. Grawer, który jest po wewnętrznej stronie brączki również można odtworzyć w taki sposób, by nie różnił się od pierwotnego. Jeżeli jednak w Twojej okolicy nie ma wykwalifikowanego jubilera nie czekaj i skorzystaj z pomocy lekarskiej. Krępowanie palca pierścionkiem lub obrączką może doprowadzić do jego zasinienia w wyniku zatrzymania krążenia. Nie jest to stan obojętny dla zdrowia, nie należy więc czekać.

Wrośnięta obrączka - jak sobie z nią poradzić

Wrośnięta obrączka to już poważniejszy stan. Ma on miejsce wtedy, gdy w ogóle nie ściągamy jej z palca. Nasze dłonie w ciągu życia narażone są na różne czynniki, do których przystosowują się bez problemu. Obrączka to ciało stałe, które nie ma takiej możliwości. Z wrośniętą obrączką nie można funkcjonować cały czas, bo podobnie jak ma to miejsce przy spuchniętym palcu, uciska ona naczynia krwionośne doprowadzając do obrzęków. Można spróbować zdjąć ją z wykorzystaniem domowych sposobów, niemiej jednak powodzenie tych zabiegów jest wątpliwe. Warto zgłosić się do jubilera, aby przeciął obrączkę, a następnie lekko ją powiększył.

Kiedy warto zrezygnować z noszenia obrączki aby nie dopuścić do spuchnięcia palca?

Jeśli czujesz, że Twoja obrączka robi się przyciasna. Nie zsuwasz ją z palca z taką łatwością jak kiedyś postaraj się ją ściągać częściej i na dłuższy czas. Bardzo ważne jest aby nie dopuścić do utknięcia biżuterii na palcu. Nie jest to sytuacja ani komfortowa, ani zdrowa dla organizmu. Jeśli zauważasz, że Twoje palce puchną w letnie dni to z powodzeniem obrączkę możesz odłożyć na półkę do jesieni.

Czasami jest tak, że nasza fizjologia zmienia się do takiego stopnia, że konieczne staje się poszerzenie pierścionka, czy obrączki. Nie martw się tym, dobry specjalista zrobi to tak idealnie, że nie zobaczysz różnicy.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź