Soczewka w obrączce — po co się ją stosuje i dlaczego warto?

Soczewka w obrączce — po co się ją stosuje i dlaczego warto?

Czym taka soczewka w obrączce właściwie jest?

Proces soczewkowania obrączek oznacza, że wewnętrzna strona pierścionka zostaje lekko uwypuklona. Cały proces nadaje pierścionkowi kształt półkola, lekko skierowanego do wewnątrz palca, który charakteryzuje się zgrubieniem w jego środkowej części. Obrączka z soczewką wyprofilowana jest w taki sposób, aby umożliwić przepływ powietrza pod pierścionkiem. Nasze palce pracują w ciągu dnia pod wpływem temperatury czy wysiłku fizycznego, dlatego pierścionki ściśle przylegające do naszej skóry mogą powodować dyskomfort.  Soczewkowe obrączki bez problemu dopasują się do każdego kształtu palca, tak aby zapewnić największy komfort noszenia ich, co bezsprzecznie jest największą zaletą takiej biżuterii.

Czym różnią się soczewkowe obrączki od zwykłych?

Najważniejszą różnicą jest kształt. To właśnie dzięki niemu obrączka soczewkowa przylega do skóry dłoni mniejszą powierzchnią, co zapewnia większy przepływ powietrza, a tym samym lepszy komfort noszenia. Ten typ obrączki zapobiega podrażnieniom palców. To także idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie zakłada biżuterii codziennie i przyzwyczajenie się do noszenia obrączki ślubnej może być dla niego niewygodne. Obrączki soczewkowe są czystą wygodą!

Najlepszy wybór, ale dla kogo?

Obrączki soczewkowe będą najlepszym wyborem dla większości osób. Będą one idealne dla tych, którzy mają delikatną i wrażliwą skórę, podatną na obtarcia lub odparzenia. Na soczewkowe obrączki ślubne często decydują się mężczyźni nieprzyzwyczajeni do noszenia biżuterii, ale i kobiety lubiące ładną i jednocześnie praktyczną biżuterię. Kształt takiego pierścionka jest praktycznie nieodczuwalny na palcu, co ułatwia przyzwyczajenie się do codziennego noszenia biżuterii.

A co, gdy soczewki brak?

Brak soczewkowania w obrączce nie jest dużą wadą, jednak często może negatywnie wpłynąć na komfort noszenia. Skóra w ciągu dnia nieustannie pracuje, puchnąc, gdy jest ciepło i obkurczając się, kiedy jest zimno.  W sytuacji, gdy płaska obrączka tak mocno przylega do palca, ściąganie jej może stanowić duży problem. Jednak dużym pozytywem obrączek bez soczewki jest ich trwałość. Płaski kształt sprawia, że obrączka ślubna jest mniej podatna na wszelkiego typu zniekształcenia czy ubytki.

Kiedy można wykonać soczewkę w obrączce?

Możliwość wykonania soczewki w obrączce oferuje większość zakładów jubilerskich, jednak nie każda może posiadać tego typu zgrubienie. Soczewki nie można wykonać w przypadku bardzo wąskich i cienkich obrączek, nieprzekraczających wysokości 1 mm oraz grubości 3 mm. Wykonanie soczewki w obrączce nie jest możliwe także w przypadku, gdy jest ona wzbogacona o liczne lub duże kamienie (https://bizuteriadebica.pl/srebrne/1624-96-srebrny-pierscionek-z-turkusem.html#/26-rozmiar-10), jest obrączką ażurową (https://bizuteriadebica.pl/zlote/1468-792-zloty-pierscionek-szeroki-azurowy-kwiaty-cyrkonia.html#/16-kolor-zolty/36-rozmiar-20) lub posiada skomplikowany, niestandardowy kształt (https://bizuteriadebica.pl/zlote/1540-589-zloty-pierscionek-z-perelkami.html#/16-kolor-zolty/34-rozmiar-18).

Obrączka soczewkowa - czy warto?

Obrączki soczewkowe są wspaniałym wyborem dla każdego, kto ceni sobie komfort i wygodę. Są lekkie, nie powodują otarć ani dyskomfortu. Jest to obecnie coraz częstszy wybór młodych par, jeśli chodzi o  obrączki ślubne.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź